Dbanie o włosy może być trudnym procesem, ale pomaga, gdy używasz produktów pasujących do rodzaju włosów, które masz.

Metodą prób i błędów oraz wiedząc, jakie produkty najlepiej stosować, możesz z powodzeniem zadbać o zdrowie włosów. Poniższy artykuł zawiera szereg świetnych wskazówek, które pokażą Ci, jak wybrać najlepsze produkty do swoich włosów.Nigdy nie szczotkuj mokrych włosów. Twoje włosy łatwiej się łamią i niszczą, gdy są mokre. Aby zminimalizować uszkodzenia, umyj włosy przed wzięciem prysznica lub poczekaj, aż wyschną, zanim zaczniesz je rozczesywać.Czy zdajesz sobie sprawę, że odżywki nigdy nie należy nakładać u nasady włosów? Dzieje się tak dlatego, że może sprawić, że będą zbyt ciężkie i będą je obciążać, powodując płaski wygląd. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dodaj odżywkę do włosów od połowy długości aż po same końce.Jeśli zauważysz łupież we włosach, koniecznie wylecz go od razu. W ten sposób unikniesz nadmiernego łuszczenia się i swędzenia. Idealnym sposobem leczenia łupieżu, zarówno małej, jak i dużej ilości, jest stosowanie szamponów zawierających pirytionian cynku lub siarczek selenu.Nie pocieraj włosów ręcznikiem podczas suszenia. Powoduje to puszenie się włosów i rozciąganie pasm włosów, powodując ich potencjalne pękanie. Zamiast tego powinieneś zetrzeć wilgoć z włosów lub owinąć je ręcznikiem. Nie należy również używać szczotki ani grzebienia na mokrych włosach, chyba że grzebień ma szerokie zęby.Wybierając pędzel, powinieneś wybrać taki, który jest wykonany z naturalnej sierści zwierzęcej, a nie z materiałów syntetycznych. Porady dotyczące pielęgnacji włosów, które naprawdę powinieneś wiedzieć

Włosie naturalnych szczotek będzie bardziej miękkie i elastyczne, więc przy regularnym stosowaniu będzie mniej prawdopodobne, że spowoduje jakiekolwiek uszkodzenia włosów.Upewnij się, że dokładnie, ale równomiernie dodajesz odżywkę do włosów, gdy je pielęgnujesz.

Pamiętaj też, aby trzymać odżywkę we włosach i odczekać kilka minut, aż wsiąknie.Staraj się nie przebywać na zewnątrz, w mroźnych temperaturach, przez dłuższy czas podczas rześkich miesięcy jesieni i zimy. Zimna pogoda szkodzi włosom, ponieważ pozbawia je naturalnych olejków, powodując ich wysuszenie. Jeśli masz zamiar przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, chroń włosy zakładając czapkę lub tobogan.Zadbaj o swoje włosy, gdy jesteś w gorącym letnim słońcu. Słońce może wysuszać włosy, a chlor i sól z oceanu są jeszcze ostrzejsze. Noś kapelusz na zewnątrz i spłucz włosy czystą wodą po wejściu do chlorowanego basenu lub oceanu.Możesz użyć małej pomady, aby usunąć elektryzujące się, ujarzmiające elektryzujące się naleciałości i nadać włosom lśniący połysk. Nałóż niewielką ilość na jedną dłoń, a następnie rozprowadź w dłoniach. Następnie przeciągnij dłońmi po włosach. Jeśli robisz plecionki, spróbuj zastosować go przed zaplataniem, a następnie użyj go do tych małych poprawek.Jak widać z powyższego artykułu, nie każdy ma ten sam rodzaj włosów i będzie musiał dopasować swoje włosy do produktów, które na niego działają. Jeśli zastosujesz wiedzę, którą przeczytałeś tutaj, wkrótce będziesz w stanie odróżnić, co działa, a co nie dla rodzaju włosów, które masz.