Chociaż planowanie czegoś, co dzieje się z Twoim samochodem, może wydawać się zabawne, jest to bardzo ważny powód, aby zacząć kupować ubezpieczenie samochodu już teraz, nawet jeśli masz już polisę.

Inną rzeczą jest to, że ceny bardzo spadają, więc możesz mieć lepszy zasięg za lepszą cenę. Poniższe wskazówki pomogą Ci zacząć szukać.Aby poprawnie zgłosić roszczenie ubezpieczeniowe, musisz znać zasady obowiązujące w Twojej firmie. Jak najszybsze skontaktowanie się z agentem zawsze powinno być pierwszym krokiem, ponieważ spowoduje to uruchomienie maszyny. Twój agent będzie tym, który koordynuje szczegóły, takie jak planowanie wszelkich rzeczoznawców, aby ocenić szkody i skierować Cię na drogę do wykonania naprawy.Aby sprawdzić, czy Twoje ubezpieczenie samochodu pokryje wszystkie Twoje wydatki w przypadku utraty, omów zakres ubezpieczenia ze swoim agentem, zwłaszcza przed dodaniem jakichkolwiek niestandardowych funkcji do swojego samochodu. Możesz wystawić 1000 dolarów na wymyślny system stereo do swojego samochodu, ale jeśli samochód zostanie skradziony, twoje ubezpieczenie zwróci ci tylko 30 dolarów, które dodają do rzeczywistej funkcji twojego samochodu.Oszczędzanie na ubezpieczeniu samochodowym nie zawsze następuje po podpisaniu polisy. Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie jest trzymanie się firmy przez kilka lat, jednocześnie udowadniając, że jesteś bezpiecznym kierowcą. Ponieważ Twój rekord jazdy pozostaje nienaruszony, Twoje miesięczne składki zaczną spadać. Możesz zaoszczędzić setki każdego roku, aby uniknąć wypadku.Jeśli jesteś głową rodziny kupującej ubezpieczenie samochodu dla współmałżonka i/lub dzieci, możesz zaoszczędzić pieniądze na składkach, łącząc polisy. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby znaleźć polisę ubezpieczenia samochodu, której potrzebujesz

Zamiast dawać każdemu kierowcy własny pakiet ubezpieczeniowy, upewnij się, że wszyscy są ubezpieczeni tą samą polisą.

Oszczędzi to czas, pieniądze i pozwoli na przyszłe zniżki grupowe.W wielu stanach nieubezpieczenie samochodu jest obecnie nielegalne. Jeśli zdarzy ci się poważny wypadek, twoje ubezpieczenie samochodu pokryje procent wszelkich szkód, które zostaną uznane za twoją winę. Brak ubezpieczenia samochodowego może nie tylko zapewnić ci bilet, ale może również oznaczać, że zostaną ci ogromne rachunki.Jeśli planujesz lub dopiero co się ożeniłeś, zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej po zniżkę. Kierowcy, którzy są w związku małżeńskim, zwykle jeżdżą bezpieczniej, zwłaszcza jeśli mają w samochodzie dzieci. Firmy ubezpieczeniowe często dają zniżkę, gdy już zawiążesz węzeł, ze względu na lepszą jazdę.Kiedy zgłaszasz firmie ubezpieczeniowej swój roczny przebieg jazdy, oprzyj się pokusie obniżenia liczby. Niższy przebieg przekłada się na niższe składki, a przebieg wydaje się być czymś, czego ubezpieczyciele nie mogą zweryfikować. Ale mogą to zweryfikować: Ubezpieczyciele będą korzystać z raportów serwisowych, aby sprawdzić przebieg podczas zgłaszania roszczenia. To najgorszy możliwy czas na spór z ubezpieczycielem; unikaj takiej możliwości, uczciwie zgłaszając przebieg.Nie zadowalaj się pierwszą firmą ubezpieczeniową, którą znajdziesz. Możesz przegapić specjalne zniżki lub nagrody. Na przykład niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują obniżone składki kierowcom bezwypadkowym lub osobom wykonującym określone zawody. Niektórzy dają nawet zniżki studentom college’u, którzy mają dobre oceny.Planowanie, że coś złego stanie się z twoim samochodem, było tak ekscytujące, powinieneś czuć się lepiej, gdy wiesz, jak to zrobić. Teraz możesz wykorzystać swoją nowo nabytą wiedzę, aby kupić nową polisę lub spróbować zmienić starą polisę ubezpieczeniową na lepszą, znacznie tańszą.