W trakcie wybierania idealnego wózka dziecięcego weź pod uwagę kilka różnych aspektów, w tym między innymi podłoże, po którym najczęściej będziesz się poruszać. Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie!

Osoby, które mieszkają na wsi powinny zdecydować się na zupełnie inny model wózka niż te mieszkające w mieście. Dlaczego tak się dzieje? Otóż rodzaj podłoża powinien mieć wpływ na to, jaki model w sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie www.wozki-foteliki.pl wybrać.

Rodzaj podłoża ma znaczenie

Jeżeli podłoże, po którym będziesz się poruszać każdego dnia wraz ze swoim dzieckiem jest nierówne, postaw na solidny model wózki Warszawa, który będzie wyposażony w duże koła! Lepszym wyborem będzie również model z czterema, a nie trzema kołami. Wbrew pozorom ma to wpływ na jego stabilność. Oprócz tego duże koła zapewniają znacznie większą amortyzację, co oznacza, że Twojemu dziecku po prostu będzie wygodniej! Dobrym pomysłem jest inwestycja w model, który został wyposażony w piankowe koła. Są one bardzo odporne na wiele różnorodnych uszkodzeń mechanicznym. Trudno jest je przebić i niestraszne będzie im szkło, czy też ostre kamienie. Jeżeli Twoje spacery będą odbywać się głównie na nierównym podłożu, wybierz koniecznie wózek z takimi właśnie kołami!

Wybierz odpowiedni stelaż

Na nierównym podłożu bez wątpienia lepiej sprawdzą się wózki dziecięce z odpowiednim stelażem. Musi on być trwały, stabilny, a także mocny, aby żadna dziura nie była dla niego nawet najmniejszym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór stelaża zrobionego z aluminium. Jest on nie tylko trwały, ale również stosunkowo lekki, zatem żadnym problemem dla Ciebie nie będzie wniesienie wózka po schodach, czy też włożenie go do samochodu. Podczas wyboru warto byś zwrócił również uwagę na to, czy konkretny model został wyposażony w możliwość blokowania kół na sztywno. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie na nierównym podłożu. Skrętne koła sprawdzają się świetnie, ale tylko na równych powierzchniach!
Amortyzacja to bardzo ważna kwestia! Komfortowa i bezpieczna jazda powinna być dla Ciebie priorytetem. Amortyzacja paskowa doskonale niweluje wszelkiego typu wstrząsy, a oprócz tego pozwoli Ci na bujanie dziecka, dzięki czemu może ono łatwiej zasnąć. To właśnie ten rodzaj amortyzacji doskonale sprawdzi się na nierównym terenie!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: wózek Bugaboo