Bez wątpienia Warszawa, jako stolica Polski, ma wiele do zaoferowania – zarówno miejscowym, jak i przyjezdnym. Wystarczy parę dni na to, aby móc się o tym przekonać samemu czy z bliską osobą. Bogactwo i różnorodność atrakcji sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i wartościowego. Pomysłów na spędzenie weekendu w Warszawie z bliską osobą jest wiele. Czas najwyższy poznać kilka z nich.

Udany weekend w Warszawie – gdzie warto się udać?

W Warszawie nie brakuje zabytków, ośrodków kultury, knajpek z dobrym jedzeniem i całej masy atrakcji. Do dyspozycji jest wiele urokliwych miejsc, gdzie można spędzić przyjemnie czas z bliską osobą. Spacerowanie po bajkowym Ogrodzie Krasińskim jest świetną opcją zarówno za dnia, jak i w wieczorem. Atmosferę tworzy światło latarni, wodne oczko, altany i ławeczki w zacisznych miejscach. Godny polecenia jest też ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce wspaniałe to wypoczynku i rekreacji. Z dachu budynku można obserwować piękna panoramę Warszawy. Dalej są Stadion Narodowy i Most Świętokrzyski. Przechadzać można się wspólnie po ulicach Rynku Nowego Miasta, gdzie znajduje się eklektyczna studnia żeliwna z herbem, kościół Sakramentek i inne świątynie. Nieopodal znajduje się też Park Fontann. Spacerować można wzdłuż rzeki Bulwarami Wiślanymi, przysiąść przy jej brzegu i podziwiać panoramę Pragi. Za najbardziej urokliwą ulicę w warszawskiej Pradze uznaje się ulicę Ząbkowską.

Nie można zapomnieć o trójkątnym Placu Grzybowskich, gdzie ze względu na romantyczną scenerię bardzo często ludzie wyznają sobie uczucia czy robią zdjęcia ślubne. Zakochane pary uwielbiają spacerować po Moście Świętokrzyskim, z którego można podziwiać piękny widok na stolicę. Magicznym miejscem jest Stare Miasto, z trasem widokowym na Brzozowej, dzwonem na Kanonii, placykiem przy Szerokim Dunaju.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Będąc w Warszawie, warto odwiedzić Centrum Nauki Kopernik – Planetarium. Można wspólnie udać się do Pałacu Kultury i Nauki, po czym wejść na taras widokowy, aby móc podziwiać panoramę stolicy z niecodziennej perspektywy. Piękne ogrody i klasyczne zabytki czekają na nas w Muzeum Łazienki Królewskie. Jeśli chcemy spędzić aktywnie czas i dobre się zabawić, to idealną opcja będzie park linowy. Można też spróbować swoich sił podczas gry w minigolfa na torach w Józefowie. Jeśli ciekawią nas dzieje historyczne z czasów II wojny światowej, to można odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Niecodzienną atrakcją jest Niewidzialna wystawa, którą podziwia się, będąc oprowadzanym przez przewodników będących niewidomymi osobami.

W Warszawie możliwe jest spędzenie nocy w dość nietypowym miejscu, które znamy z bajek i baśni. Chodzi tutaj o pałac. Randka może być te w wersji artystycznej. Wystarczy udać się ze swoją drugą połówką do Parku Rzeźby. Unikalne atrakcje czekają w Parku Bródnowskim. Znajdują się tam dzieła z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Świetną opcją będzie odwiedzenie Mo61 Lab na ulicy Mokotowskiej, gdzie można stworzyć własne perfumy i wręczyć je ukochanej osobie. Można też odwiedzić ekskluzywny Tour de sex-shop, co podgrzeje atmosferę. Niebanalna jest dyskoteka na wrotkach, czyli Wrotkarnia na Bemowie, przy ulicy Połczyńskiej.

Źródło:

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

undefined