Zawiodłeś się na współpracy z firmą windykacyjną, która tak naprawdę nie zrobiła zupełnie nic w kwestii wszystkich twoich dłużników? Nie wiesz, czy należy kontynuować działania z jej udziałem, a może warto teraz rozważyć zupełnie inną opcję, czyli zaangażowanie komornika? Przede wszystkim to komornik powinien niemal od razu zabrać się do pracy i realizowania określonych czynności, w momencie powierzenia mu takiego zadania, a także przekazania tytułu wykonawczego.

Oczywiście jednym z podstawowych argumentów, dla jakich zgłoszenie się do komornika ma w takiej sytuacji uzasadnione podstawy, to nie tylko jego wiedza oraz kompetencję, ale to jakie możliwości zajęcia i zlicytowania majątku dłużnika on posiada. Idąc tym tokiem myślenia, szybko dojdziemy do stwierdzenia iż komornik jako przedstawiciel władzy państwowej, jest osobą kompetentną do ściągania naszych wierzytelności. Można powiedzieć dużo więcej, a co za tym idzie zrozumieć jakie środki oraz narzędzia prawne, wykorzysta komornik gdy idzie o obsługę egzekucji komorniczej na rzecz naszej osoby lub konkretnego dłużnika. Nie ma więc sensu dalsze angażowanie firmy windykacyjnej, gdyż tak jak powiedziano oraz wspomniano, tutaj jej działania raczej i tak nie przyniosą zamierzonego rezultatu. Narażają nas jedynie na przeciąganie całej sprawy w czasie, a przecież gdybyśmy zgłosili się do komornika to raczej pewne jest, iż dużo szybciej by się on nią zajął i kto wie może i doprowadził do jej zakończenia oraz rozwiązania.

Kolejny raz firmy windykacyjne, nie zrobiły nic w kwestii twoich dłużników?

Jakie predyspozycje oraz kompetencję posiada komornik?

Jakie więc inne predyspozycje, możliwości prawne czy kompetencję lub upoważnienie posiada komornik? Uzyskanie odpowiedzi na takie pytanie nie stanowi żadnego problemu, wystarczy zajrzeć pod adres https://komornik-zielinska.pl/ który takie informację jest nam w stanie nie tylko przekazać, ale też zapoznać się z pracą zaprezentowanego tam komornika. Starajmy się więc odzyskać nasze wierzytelności, tym samym zdajemy sobie sprawę, jak dużą rolę w całym procesie odegra doświadczony komornik.