Nowoczesne kamery bezprzewodowe IP WiFi https://zintronic.pl/kamery-ip/kamery-bezprzewodowe-ip-wifi od renomowanego producenta nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też przy ich zakupie należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów.

Wysokiej jakości kamery bezprzewodowe służyć będą przez wiele lat, a co najważniejsze zapewnią bardzo czytelny obraz.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kamer IP?

Na półkach sklepowych królują przede wszystkim kopułkowe kamery bezprzewodowe IP WiFi, które wyróżniają się półokrągłą czaszą. Tego typu kamery najczęściej montowane są bezpośrednio pod sufitem. Wynika to oczywiście z tego, że kamery są bardzo dyskretne, dlatego też nie mają tak dużego wpływu na aranżację danego wnętrza. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej także kamery desktopowe, które można zamontować praktycznie na każdym blacie w mieszkaniu. Nowością na rynku są kamery desktopowe, które można bez problemu zamontować na ścianie. Większość kamer tego typu osadzanych jest w uchwycie na specjalnej ruchomej główce. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, można przykręcić ją do ściany i dowolnie ustawić obiektyw pod wybranym kątem.

 

Nowoczesne kamery bezprzewodowe IP WiFi

Nowością na rynku są kamery typu tube, które doskonale sprawdzą się przy monitoringu zewnętrznym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z dobrodziejstwa kamer tubowych skorzystać także w pomieszczeniach. Pamiętać należy jednak o tym, że jest ona dość duża, dlatego też rzuca się w oczy. Do monitoringu zdecydowanie lepiej nadają się kamery uchylno-obrotowe, które są najlepszą alternatywą dla powyżej opisanych kamer kopułkowych. Rekordy sprzedaży biją ruchome i obrotowe kamery bezprzewodowe IP WiFi, które można sterować zdalnie. W klasycznym trybie automatycznym kamery poruszają się po wcześniej zaprogramowanej trasie.

Jaka rozdzielczość?

Aby wybrać porządną kamerę bezprzewodową IP WiFi należy zwrócić uwagę oczywiście na jej rozdzielczość. Niestety na tanich kamerach obraz jest mało czytelny i nie widać wszystkich szczegółów. Tylko przy wysokiej rozdzielczości istnieje możliwość powiększania wybranych fragmentów każdej klatki. Kamery o wysokiej rozdzielczości pozwalają odczytać twarz włamywacza na nagraniu. W dzisiejszych czasach standardem są kamery w jakości Full HD. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach o rozdzielczości 1920×1080 px.

Kąt widzenia obiektywu ma znaczenie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest kąt widzenia obiektywu. Parametr ten informuje nas o tym, jak szeroki zasięg będzie miała nasza kamera bezprzewodowa IP WiFi. Jak powszechnie wiadomo, pole widzenia ludzkiego oka w płaszczyźnie poziomej wynosi 60 stopni. Na rynku dostępne są obrotowe kamery, które oferują kąt widzenia 360 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie. Jak łatwo się domyślić im większy kąt widzenia, tym oczywiście szersze będzie pole widzenia obserwowanego terenu. Dobre kamery bezprzewodowe IP WiFi powinny zaoferować nie tylko wysoką jakość obrazu i niezawodną pracę w każdych warunkach, ale również intuicyjną i prostą obsługę. W niektórych sytuacjach przydać może się także dodatkowy czujnik ruchu i dźwięku.