W każdym przedsiębiorstwie wykorzystywany jest przynajmniej jeden komputer, najczęściej korzysta z nich wielu pracowników, powinniśmy zadbać zatem aby wyposażyć ich w odpowiedni sprzęt.

Często będą to wygodne laptopy które będzie można zabrać ze sobą. Oczywiście potrzebują one systemów operacyjnych, obecnie sprzęt możemy kupić z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 w wersji OEM czyli przypisanym do danego urządzenia. Oczywiście pracownicy będą potrzebowali także programów biurowych takich jak Word czy Excel, czy też różnego rodzaju programów antywirusowych które będą zabezpieczały nasz komputer oraz ruch sieciowy.

Systemy operacyjne Windows dla firm

System operacyjny dla firm

W przypadku kiedy chcemy kupić systemy operacyjne powinniśmy zwrócić uwagę iż licencje określają rodzaj użytkowania, może być te oprogramowanie dla firm czy też dla użytkowników indywidualnych. Jest to bardzo istotne ponieważ nie powinniśmy łamać zaleceń licencyjnych, warto zakupić system Microsoft Windows 10 Professional, który będzie nadawał się do użytkowania w przedsiębiorstwie. Naturalnie możemy zakupić także laptopy, które posiadają już system operacyjny, pod spodem urządzenia znajdziemy odpowiednią naklejkę licencyjną, która pozwala na legalne korzystanie z systemu Windows.

Oczywiście system Microsoft Windows 10 zastąpił starszą wersję Windows 7, która przez wiele lat wykorzystywana była na wielu komputerach w domu ich firmach. Microsoft Windows 10 posiada wiele różnych możliwości multimedialnych, funkcji które z pewnością usprawniają wiele prac wykonywanych na co dzień w firmie. Z pewnością powinniśmy także zwrócić uwagę iż system operacyjny powinien być chroniony przez odpowiednie programy antywirusowe, które są dostarczane przez takie firmy jak Eset czy Kaspersky, dodatkowo monitorują one ruch w sieci internetowej, zabezpieczając nasz system przed infekcjami oraz atakami.

Zakup systemu operacyjnego dla firmy jest obecnie bardzo łatwy, programy dla firmy możemy kupić w sklepach internetowych, takim jak przykładowo https://teamnet-software.pl/kategoria/systemy-operacyjne/, znajdziemy tam duży wybór oprogramowania w tym systemów operacyjnych Microsoft Windows, które posiadają różne wersje. Możemy nabyć wersję dla studentów, użytkowników domowych czy też dla firmy. Warto także nabyć pakiety biurowe takie jak Microsoft Office, które pozwolą na zarządzanie dokumentami w naszej firmie.