Google swoją popularność zawdzięcza bardzo dobrej wyszukiwarce stron www. Algorytm wyszukiwania zastosowany w wyszukiwarce trafnie wyszukuje strony www na dane zapytanie.

Posiada ogromną bazę danych z zindeksowanymi stronami www, dzięki czemu szybko odnajduje najlepsze strony. Najbardziej adekwatne do zapytania znajdują się na początku listy wyszukań. Najważniejszym elementem przy wyborze najlepszych stron jest obecność na innych stronach linków prowadzących do danej strony z innych stron www. Pozycjonowanie stron www, w dużym uproszczeniu polega na pozyskiwaniu linków do pozycjonowanej strony. Dzięki temu witryna zajmuje coraz lepsze miejsca w wynikach wyszukiwania. Najbardziej efektywne – przynoszące najwięcej odwiedzin strony, jest pozycjonowanie stron w Google. Google jako najpopularniejsza wyszukiwarka w naszym kraju, generuje najwięcej wejść na stronę. Pozycjonowanie jest bardzo skuteczną metodą reklamy naszej strony, ponieważ trafiamy na osoby, które są potencjalnie zainteresowane tematyką naszej strony. Reklamy typu banner, powodują wejścia osób niekoniecznie zainteresowanych nasza tematyką .Obecnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie pozycjonowania stron.

Każda firma posiadająca swoją stronę internetową ma świadomość iż pozycjonowanie pozwala docierać do dużej liczby potencjalnych klientów, dlatego jest to bardzo pożądana forma reklamy. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na optymalizacji naszej strony. W grę może wchodzić optymalizacja tekstów na stronie, aby lepiej opisywały oferowane towary czy usługi. Dzięki temu będziemy odnajdywani w wyszukiwarce na większą liczbę słów kluczowych. Optymalizacja może dotyczyć także kody źródłowego naszej strony. Ważne może okazać się zoptymalizowanie grafiki. W wielu wypadkach zdjęcia które znajdują się na naszej stronie są za duże i można je w pewien sposób skompresować. To wpłynie pozytywnie na szybkość lądowania naszej strony internetowej. We wszystkich tych działaniach pomoże nam doświadczony seo freelancer Powinniśmy poszukać kogoś, kto od lat pracuje przy różnego rodzaju stronach. Wie jak przygotować stronę do pozycjonowania, i jak bezpiecznie przeprowadzić cały proces podnoszenia pozycji.