Łysienie może być dla wielu osób nieco wstydliwe, zwłaszcza kobiety będą starały się znaleźć skuteczne środki, aby zapobiec wypadaniu włosów.

Należy pamiętać, iż włosy naturalnie wypadają codziennie, jednak kiedy zauważymy przerzedzenie, braki włosów na małych obszarach skóry, wówczas należy poszukać rozwiązania tego problemu.

Jak zapobiegać łysieniu?

Składniki leków na wypadanie włosów

Witamina C stymuluje wzrost włosów, ponieważ jest potrzebna do wiązania tlenu z czerwonymi krwinkami. Żelazo wspomaga wiele procesów wzrostu włosów, ponieważ transportuje tlen w organizmie. Witamina B1 sprawia, że struktura naszego włosa jest wzmocniona, dodatkowo witamina aktywuje metabolizm komórkowy. Wspomaga aktywność metaboliczną cebulek włosów i zapewnia zdrową skórę głowy. Często stosowane są także naturalne składniki roślinne, ekstrakty z liści brzozy i prosa mają wysoką zawartość kwasu krzemowego lub krzemu, który jest składnikiem keratyny i dlatego jest ważny dla struktury włosów, ich elastyczności i wytrzymałości. Ekstrakt z palmy sabałowej blokuje powstawanie testosteronu.

Łysienie androgenowe jest jedną z rozlanych, niebliznowaciejących form wypadania włosów i jest uwarunkowane hormonalnie. W rezultacie zarówno przebieg wypadania włosów, jak i jego terapia, są bardzo różne u kobiet i mężczyzn, a także indywidualnie dobrane. Łysienie plackowate to jedna z niebliznowaciejących, ograniczonych form wypadania włosów. Występuje ogniskami, widoczne są wówczas obszary, z których wypadają włosy, często włosy posiadają także charakterystyczną budowę, cebulka włosa jest pogrubiona, natomiast widoczny włos jest cieńszy u nasady niż na końcu. Łysienie plackowate występuje niemal we wszystkich grupach wiekowych, także u dzieci i młodzieży. Dokładne przyczyny nie zostały jeszcze wyjaśnione, ale przypuszcza się, że jest to stan zapalny autoimmunologiczny, w którym źle ukierunkowany jest układ odpornościowy w okolicy korzeni włosów.

Osoby, które mają problem z wypadaniem włosów, mogą poszukać porady lekarza, obecnie dostępnych jest wiele skutecznych tabletek na wypadanie włosów. Na stronie internetowej https://dietetyk.edu.pl/tabletki-na-wypadanie-wlosow-ranking-najlepszych-produktow/ znajdziemy ranking, który pozwoli nam dobrać tabletki do naszego rodzaju łysienia, będą to farmaceutyki przeznaczone dla kobiet oraz dla mężczyzn.