Kawa to dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. 10 lat temu mało kto rozróżniał rodzaje kawyDziś ciągle czytamy o różnego rodzaju metodach obróbki, odmianach i sposobach zaparzania kawy, co chwilę na rynku pojawiają się nowe urządzenia do parzenia. Jest jednak jedno urządzenie, które od lat ma pozycję kultowego na kawowym rynku – Aeropress. Jest to urządzenie uniwersalne, za pomocą którego można w niespotykanym stopniu kontrolować smak kawy i w prosty sposób zaparzyć kawę, a przy tym tak poręczne, iż można je zabrać dosłownie wszędzie. Więcej na ten temat dowiesz się w poniższym artykule. 

Czym jest Aeropress – nowoczesny zaparzacz do kawy?

Prosta konstrukcja to duża zaleta zaparzacza do kawy –  aeropress.  Sprzęt w swej prostocie pozwala na szybkie przygotowanie kawy ze zmielonych ziaren. Coraz częściej znajdziemy go w kawiarniach, lecz równie coraz chętniej jest kupowany do zacisza domowego. Dużą zaletą Aeropressu jest jego niewielki rozmiar. Pozwala na zabranie go w podróż, kiedy tylko chcemy. Poręczny kształt sprawia, że Aeropress jest chętnie używany. Największą zaletą Aeropressu jest jego wszechstronność i możliwość wykorzystywania różnych recept i procedur. Jednak to nie są jedyne atuty tego  zaparzacza kawy. Urządzenie charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Biorąc pod uwagę jego szeroki wachlarz możliwości, koszt zakupu jest korzystny i dużo niższy, w porównaniu do innych sprzętów, które służą do przygotowywania kawy. AeroPress jest świetną alternatywą dla ekspresu, i jednocześnie pozwoli odkryć wiele nowych możliwości. Nie ma innego sprzętu, który oferuje tak szerokie opcje, a jednocześnie dostępny jest w niskiej cenie.

Jak działa urządzenie do parzenia kawy Aeropress?

Zanim odkryjesz, jaka kawa do Aeropress jest najlepsza, warto wiedzieć, jak dokładnie działa to urządzenie. Przede wszystkim jego budowa jest naprawdę bardzo prosta. Sprzęt składa się jedynie z cylindra z sitkiem, tłoku, a także filtra papierowego lub metalowego. To właśnie przez niego przeciska się napar. Taka konstrukcja jest bardzo dużym atutem tego produktu, który dzięki temu rzadko się psuje i jest niezwykle poręczny. Dzięki temu jest także dostępny w atrakcyjnej cenie. Aeropress działa jak strzykawka. Został wyposażony w specjalny tłok, w którym umieszcza się kawę, a następnie zalewa wodą. Następnie zakręca się urządzenie sitkiem z papierowym filtrem. Napar przeciska się przez niego do filiżanki. Parzenie kawy może odbyć się na dwa sposoby. Odwrócona oraz klasyczna.

Urządzenie do wytwarzania najwyższej jakości kawy

Z AeroPressu skorzystają osoby, które chcą zgłębić tajniki przygotowywania kawy, pić dobrą kawę ulubionego smaku i odkryć w sobie talent zawodowego baristy. Wystarczy kupić zaparzacz i zacząć eksperymentować. Na rynku można znaleźć przeróżne gatunki kaw, a w każdej z nich można odkryć wiele typów. Wszystko zależy od własnej kreatywności. Poleca się zapoznać się z przepisami zawodowców, a także opracować własne receptury. Sprzęt  jest także dobrą opcją dla niedoświadczonych osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie kawy. Szczególną zaletą jest łatwość obsługi. Gdy tylko dowiemy się, jak parzyć w AeroPressie ulubione napoje, będzie można wykorzystać te umiejętności w praktyce. Ponadto sprzęt jest kompaktowy i lekki. Bez trudu można go schować w torbie i zabrać w podróż. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki przepysznej kawy. Dzięki Aeropressowi przygotowanie ulubionej kawy stanie się proste i przyjemne.