Pompy głębinowe to urządzenia powszechnie używane w transporcie wody z dużych głębokości, na przykład ze studni głębinowych. Są stosowane w gospodarstwach domowych, rolnych, w przemyśle oraz w wielu innych obszarach. Aby pompa głębinowa mogła spełnić wtedy swoje zadanie, konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę pomp głębinowych do wyboru. Sprzęt tego typu ma szerokie zastosowanie, dlatego też musi on sprostać różnym wymaganiom.

Parametry pomp głębinowych

Przy poszukiwaniach odpowiedniej pompy głębinowej należy zwrócić dokładną uwagę na jej parametry techniczne, ponieważ to właśnie one będą decydowały o jej możliwościach, a tym samym o pracy.

Najważniejsze parametry pomp głębinowych:

  • maksymalna wydajność – określana w liczbie litrów na minutę
  • maksymalna wysokość podnoszenia – wskazuje, na jak dużą wysokość pompa może podnieść słup wody
  • moc silnika – wskazuje na to, jak mocna jest praca pompy, im wyższa moc, tym pompa lepiej będzie radziła sobie z pompowaniem
  • średnica króćca tłoczonego – powiązana z montażem
  • średnica pompy – aby pasowała do miejsca montażu
  • zasilanie – najczęściej pompy posiadają zasilanie 230V lub 400V
  • kabel fabryczny – długość kabla pompy

Wobec tego wtedy, gdy planowany jest zakup pompy głębinowej, należy zwrócić uwagę na powyższe parametry, a następnie dopasować ją do konkretnego miejsca montażu i przeznaczenia.

Gdzie można kupić dobre pompy głębinowe?

Dzisiaj sprzedaż pomp głębinowych odbywa się w wielu sklepach, dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami. Najłatwiej zamówić pompę w sklepie internetowym, ponieważ to właśnie tam na klientów czeka najszersza gama produktów oraz bardzo atrakcyjne ceny.

Jeżeli potrzebne są pompy głębinowe, w takim przypadku konieczne jest więc zapoznanie się z wieloma ofertami. W ten sposób będzie można dostosować je specjalnie do konkretnego przeznaczenia. Teraz wyszukanie właściwego sprzętu jest jeszcze prostsze – można zrobić to online!