Rozwód właśnie jest w trakcie, ale zaczynają się problemy z podziałem majątku i co wtedy? Sądy zawsze dają szanse żeby dwie strony dogadały się w tych sprawach. Jeśli tego nie zrobią to podział będzie wedle tego, co powie sąd, a to oznacza często jeszcze większe konflikty.

Naprawdę nie warto doprowadzać do takiej sytuacji. Mamy szanse i z pomocą naszych adwokatów trzeba tę szanse wykorzystać. Wtedy przekonamy się, że wiele obie strony na tym zyskały. Można dzielić wszystko, co mamy wspólne. Na pewno domy, mieszkania czy samochody pójdą do podziału, jako pierwsze.

Łatwiej mają te osoby, które nie mają nic do podziału i wtedy każdy idzie w swoją stronę. Jeśli jednak mamy spory majątek, którego dorobiliśmy się po ślubie to czeka nas teraz walka o wszystko z drugą stroną. Można zabezpieczyć się przed tym żeby nie stracić wszystkiego, co należało od pokoleń do naszych rodziców i rodziny i wtedy konieczna będzie intercyza. Zakochani nie myślą o tym, ale dopiero, kiedy sprawa trafia do sądu to dochodzi do nich, że wtedy, kiedy był na to czas to trzeba było podpisać ten dokument. Teraz by się on przydał i wiele można byłoby na nim zyskać.

Podział całego majątku

Jeśli mamy jakieś udziały w firmach czy spółkach, to trzeba będzie to również podzielić na pół. Właściwie wszystko, co mamy jest do podzielenia chyba, że się dogadujemy. Żona bierze dom i samochód, a my mieszkanie. Gorzej jest, jeśli jedna ze stron zdradzała drugą, bo wtedy niestety, ale dostanie mniej. Oczywiście wszystko zależne będzie od tego, z jakim adwokatem pójdziemy na współpracę. Informacje o takich sprawach można znaleźć w Internecie. Można również znaleźć adwokata, który nas przeprowadzi przez ten rodzaj spraw. Wystarczy, że wejdziemy na stronę adwokat rozwód warszawa, a sami się przekonamy jak to wygląda. Wielu osobom wydaje się, że rozwód to rozwiązanie ich wszystkich problemów, ale niestety to dopiero początek i teraz zaczyna się wszystko od nowa. Trzeba być na to przygotowanym.